STOPRO s.r.o. STOPRO spol. s r.o. | Architektura - Design - Inženýring


Villa Matějská 24 na Babě v Praze 6 úspěšně zkolaudována

18. 04. 2012

Dne 18.4. 2012 proběhla úspěšně kolaudace objektu Villa Matějská 24 na Babě v Praze 6.

 

[aktuality/120418_Matejska/VIZ_05o.jpg]

 

 

 

[aktuality/120309_Matejska/Matejska_web_1_9.3.2012.jpg]

 

Villa Matějská 24 na Babě v Praze 6 je výjimečným rezidenčním projektem, ovlivněným vizemi a myšlenkami předních světových architektů kolonie Baba z 30. let minulého století, autory nejčistší ucelené realizace funkcionalistického bydlení v Evropě.

Objekt nabízí komfortní domov citlivě zakomponovaný do vilových čtvrti pražských Dejvic. Villa Matějská striktně respektuje koncept okolní zástavby a svým prostorovým uspořádáním, výškou i celkovou dimenzí splývá s okolím v jedinečný harmonický celek, optimálně využívající konfiguraci terénu.

Bytový dům je tvořen celkem 10. bytovými jednotkami a 2. ateliéry, různého dispozičního uspořádání, velikosti 1+kk až 5+kk. Samozřejmostí vybavení bytů jsou rozlehlé balkóny, prostorné terasy, zimní zahrady, upravené vnější zahrady, komfortní zázemí, prostorná podzemní halová garáž.

Objekt se skládá z jednoho podzemního podlaží, kdy 1.PP obsahuje podzemní garáže (23 stání pro automobily a 2 stání pro motocykly) a v 1.PP je umístěno převážně vybavení objektu (sklípky) ateliér a byt, které vystupují na úroveň terénu při severním okraji pozemku v klidové zóně odvracené od ul. Matějská, kde vzniknou soukromé předzahrádky. V přízemí ze vstupní úrovně jsou situovány 2 byty a ateliér. Ve 2.NP a 3.NP, které půdorysně přesahují 1.NP, jsou situovány 3 byty v každém podlaží. V nejvyšším ustupující 4.NP jsou situovány 2 byty s velkými terasy umožňující sloučení a vznik velkého luxusního bytu na celé podlaží přístupné výtahem.

Společnost STOPRO ARCHITECTS na tomto projektu zajišťovala v období od 05/2008 až do 04/2012 komplexní servis služeb od zpracování všech stupňů projektové dokumentace přes výkon autorského dozoru po dobu výstavby až po kolaudaci a jeho uvedení do provozu. A rovněž zajišťovala projednání projektu s dotčenými orgány státní správy a vyřízení všech potřebných povolení.
 

Můžete se vrátit zpět.


© 2007-2019 STOPRO spol. s r.o. ■ Mapa stránekInformace o webuRSSCMS

Webdesign a hosting Nux s.r.o.