STOPRO s.r.o. STOPRO spol. s r.o. | Architektura - Design - Inženýring


Dokončení FIT OUTU pro D.A.S.

17. 01. 2013

[aktuality/DAS/130117_DAS/DAS_web_02_1.jpg]

V listopadu 2012 byl dokončen projekt FIT OUTu pro D.A.S. pojišťovnu právní ochrany a.s.

Společnost STOPRO Architects na tomto projektu zajišťovala komplexní servis služeb od zpracování studie, projektové dokumentace včetně inženýrské činnosti, přes výkon autorského dozoru po dobu výstavby a koordinaci průběhu realizace ve spolupráci s generálním dodavatelem a subdodavateli. 

V objektu BB Centra na Brumlovce jsme vytvořili variabilní prostory s různými typologiemi. Od uzavřených individuálních a společných kancelářských buněk až po otevřené plochy typu open - space. Hierarchie těchto prostorů reaguje na vnitřní strukturu společnosti D.A.S. a její budoucí nároky. Kombinaci uzavřených a otevřených kanceláří doplňují odpočinkové prostory s čajovými kuchyňkami. Vstupní prostory jsou reprezentovány dvěma recepcemi. Hlavní recepce má přímý vstup od výtahů a navazuje na ni právnické a obchodní oddělení. Recepce je vybavena atypickým pultem z corianu o délce 4,5 m s podsvětlenou spodní částí z broušeného nerezu. Logo tvoří nasvětlené 3D logo firmy tvořené z bílého plexi skla. Druhá recepce je integrována do části, kde se nachází ředitelství firmy a navazují na ni reprezentativní zasedací místnosti.

Při koncepci interiéru jsme kladli důraz na kompozici jednotlivých hmot a jejich materiálové řešení. Lineární prostor chodby jsme rozčlenili pomocí plných hladkých ploch v kontrastu k proskleným příčkám. Horizontální dělení prosklených příček dává prostoru příjemné měřítko. Potřebnou míru pracovního soukromí jsme docílili použitím mléčné výplně ve střední části příček.

Klíčovým prvkem při vytváření designu interiéru bylo použití velkoformátových tapet. Pokusili jsme se reflektovat funkci jednotlivých prostor i na tapetu, čímž v rámci oddělení zahraničních právních činností vznikl na tapetě návrh siluet světových velkoměst. Při návrhu celého prostoru byla velká pozornost věnována odpočinkovým místnostem. Snažili jsme se pomocí různého typu nábytku vytvořit intimní zázemí, kde by zaměstnanci mohli trávit čas, ať už odpočinkem nebo neformálním jednáním.

 

[aktuality/DAS/130117_DAS/DAS_web_06_1.jpg]

 

[aktuality/DAS/130117_DAS/DAS_web_12_1.jpg]

 

[aktuality/DAS/130117_DAS/DAS_web_03_1.jpg]
 

Můžete se vrátit zpět.


© 2007-2019 STOPRO spol. s r.o. ■ Mapa stránekInformace o webuRSSCMS

Webdesign a hosting Nux s.r.o.